KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12066381
*
nr 1206 6381
Elsa Schultz-Moberger
(1879-1978), Sverige
Oljemålning, "Ängsblommor i koppar". Olja på duk, 57x63 cm
Elsa Schultz-Moberger, svensk bildkonstnär född 1879, död 1978.
Följerätt
Utrop:
1.200 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 september 2018
kl 19:28:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/9 18:47:13
1
900 kr
24/9 19:18:05
2
800 kr
24/9 19:18:05
1
900 kr (Budbetjänt)
24/9 19:20:51
2
1.000 kr
24/9 19:23:14
1
Vinnande bud
24/9 19:24:05
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Elsa Schultz-Moberger
Elsa Schultz-Moberger, svensk bildkonstnär född 1879, död 1978.
Läs mer om Elsa Schultz-Moberger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elsa schultz-moberger olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:37
*
Elsa Schultz-Moberger
Elsa Schultz-Moberger, svensk bildkonstnär född 1879, död 1978.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Elsa Schultz-Moberger
nr 1206 6381
Elsa Schultz-Moberger
(1879-1978), Sverige
Oljemålning, "Ängsblommor i koppar". Olja på duk, 57x63 cm
Elsa Schultz-Moberger, svensk bildkonstnär född 1879, död 1978.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.200 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 september 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/9 18:47:13 | 1 | 900 kr |
24/9 19:18:05 | 2 | 800 kr |
24/9 19:18:05 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
24/9 19:20:51 | 2 | 1.000 kr |
24/9 19:23:14 | 1 | Vinnande bud |
24/9 19:24:05 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Elsa Schultz-Moberger
Elsa Schultz-Moberger, svensk bildkonstnär född 1879, död 1978.Läs mer om Elsa Schultz-Moberger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elsa schultz-moberger olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:37